Prof.Dr.İpek Akman Kitapları

Riskli Bebek Aile Rehberi

Riskli Bebek İzlemi

Sevgiyle Büyü Prematüre Bebek

Hoşgeldin Bebeğim

Önsöz

ok yakında bir bebeğiniz olacak. Belki de oldu bile. Mutlu ve heyecanlısınız ama fazla tecrübeniz yok. İşte bu kitabı yazmamdaki amaç sizin kendinize güvenmenize ve bebeğinize en iyi bakımı vermeyi öğrenmenize yardımcı olmaktır. Çocuğunuzun sağlığını ve gelişmesini izleyecek doktora sorarak veya bu başvuru kitabını kullanarak pek çok sorunuza cevap bulabilirsiniz. Böylelikle çocuğunuzu büyütmek hiç de güç bir iş olmayacaktır.

Bu kitap daha çok genel kurallar üzerine durmaktadır. Tıp dünyasında birçok şey hızla gelişmektedir. Geçmişteki çocuk bakım kuralları nasıl değişim gösterdiyse gelecekte de bugünkü önerilerin bazıları değişebilir. Bu kitap size sadece çocuk bakımı üzerine, günümüze uygun bilgiler vermeye çalışacaktır. Bildiğimiz değişmez bir gerçek varsa, o da ilgili bir ebeveynin göstereceği sevginin yerini hiçbir şeyin tutamayacağı ve şefkatli anne babaların en iyi çocuk bakıcıları olduğudur. Çocuğunuzu sağlıklı ve mutlu bir şekilde büyütmenize ve onun varlığı ile aile mutluluğunuzun bir çığ gibi büyümesi dileğiyle.

KİTAP BÖLÜMLERİ

1- Özek E, Akman İ , 'Yenidoğan bebeğin cilt bakımı' , Neonatoloji, ed Dağoğlu T Nobel Yayınevi , İstanbul , 1999.
2- Akman İ. Arteryal kan gazı analizi. Yenidoğanın konvansiyonel mekanik ventilasyonu ed Özek E , Nobel Yayınevi,2001
3- Akman İ. Oksijenasyon ve ventilasyonun noninvaziv yöntemlerle monitorizasyonu Yenidoğan konvansiyonel mekanik ventilasyonu, ed Özek E, Nobel Yayınevi, 2001
4- H.Bilgen , İ.Akman Yenidoğanda uygulanan invaziv prosödürler. Yenidoğan Acilleri ed ÖzeK E., Tuncer M
5- Akman İ, Özek E Yenidoğanda şok ve Hipotansiyon. Yenidoğan Acilleri ed Özek E. Tuncer M.
6- Akman İ. Yenidoğanda sıvı elektolit tedavisi Neonatoloji (baskıda)